Érdemes-e többször ugyanahhoz a céghez pályázni?
A “kell-e fénykép az önéletrajzba vagy sem?” és “kaptam egy nem túl jó állásajánlatot, de jelenleg nem dolgozom, elvállaljam-e?” dilemmák mellett szintén toplistás kérdés, hogy érdemes-e ugyanahhoz a céghez több állásra, netán ugyanarra a pozícióra többször is jelentkezni. Görgess lejjebb, elmondom a válaszom.
Két friss sztori
A napokban kaptam egy lelkes üzenetet egyik ügyfelemtől. Emese kb. 8 hónapja keresett állást, mikor csatlakozott az Állásszerző Programunkhoz.
Volt egy álom munkahelye, ahová szeretett volna elhelyezkedni, többször is pályázott, de sosem jeleztek vissza neki. Majd miután az útmutatásaim szerint átírta az önéletrajzát, láss csodát, múlt héten kapta a hívást, hogy várják egy személyes meghallgatásra. :)
Egyelőre itt tart az ügy, drukkolunk Emesének, de még javában tart a kiválasztás. Viszont mint mondja, ő már ezt is komoly áttörésnek értékeli, hiszen sok-sok próbálkozás után végre sikerült bejutnia a céghez állásinterjúra.
Vagy itt van például 56 éves ügyfelem, Gyula példája, aki vezérigazgató-helyettes pozícióból szeretett volna, egy masszív kiégés közepette váltani.
Azzal jött el hozzám, hogy ő már nem akar többé vezető lenni, elég volt a stresszből, inkább valami szakértői állásban szeretné folytatni. Mondanom sem kell, sehová sem hívták interjúra, nagyon elkenődve jött hozzám a konzultációra…
Vele is átbeszéltük a szakmai profilját, jó értelemben kozmetikáztuk az önéletrajzát, majd kb. 1,5 hónappal a tanácsadás után újra összefutottam vele az egyik tréningemen, ahol a szünetben már azzal jött hozzám, hogy “képzeld András, pont most kaptam a telefont, hogy felvettek a biztosítóhoz arra a bizonyos belső ellenőri állásba, amit már az átírt CV-mel másodszor is megpályáztam a javaslatodra.”
A fenti két sztori is jól mutatja, hogy igenis érdemes egy céghez többször jelentkezni, de gyorsan hozzá is teszem, hogy ugyanazzal a régi, silány önéletrajzzal, nulla átírás után teljesen felesleges többször pályázni.
Hisz ahogy Einstein is megmondta: az őrültség képlete az, ha mindig ugyanazt csinálod, és más eredményt vársz. :)
Válasszuk ketté a dolgokat!
Új, átírt önéletrajzzal ugyanarra a pozícióra jelentkezni: oké.
Ugyanannál a cégnél több különböző szintű pozícióra pályázni egyszerre viszont: nem oké.
Ugyanarra az állásra egy jobb, profibb önéletrajzzal jelentkezni lehet, sőt érdemes is! Ez meglehetősen gyakori eset és kifejezetten javaslom is ügyfeleimnek, hogy ha kinéztek egy nekik való állást, akkor a tanácsadás után átírt, feljavított önéletrajzzal nyugodtan pályázzák meg újra ugyanazt az állást.
Benned se legyen semmi kétség ilyenkor, nem kell azon problémázni, hogy mondjuk két hete már egy másik CV-vel megpályáztad ugyanazt a pozíciót.
Nyugodtan beadhatod a jelentkezésed még egyszer. Minden álláslehetőségre több száz pályázat befut a cégekhez, biztos lehetsz benne, hogy nem fog piros lámpa villogni a neved mellett, hogy ho-ho, te már egyszer pályáztál.
Épp ellenkezőleg, jó eséllyel a másik önéletrajzodat el se olvasták, a jól összerakott CV-det viszont azonnal kiszúrják. (Ezért is van óriási jelentősége most az önéletrajodnak.)
Fontos szabály és kérlek Te is vidd el magaddal: az álláskeresésben a ‘NEM’ nem azt jelenti, hogy soha nem, csak azt, hogy MOST NEM. Viszont a pozíciók között mindig döntened kell!
Mit jelent ez?
Olyat soha ne csinálj, hogy ugyanahhoz a céghez egyidőben jelentkezel pl. szakértői és csoportvezetői állásra is, mert egyrészt nem elegáns, másrészt ezzel csak azt éred el, hogy a két pályázatod gyengíteni fogja egymást.
Hoznod kell egy döntést, hogy mit pályázol meg először, majd ha 2-3-4 hét után sem kapsz visszajelzést erre a pozícióra, akkor küldhetsz esetleg egy új jelentkezést (lehetőleg egy jobb önéletrajzzal) a másik állásra.
Összefoglalva tehát a lényeg: feljavított önéletrajzzal bármilyen állást, bármikor újra megpályázhatsz, de ugyanannál a cégnél egyszerre mindig csak egy pozíciót célozz be.
Ha a cikk olvasása közben benned is felmerült a kérdés, hogy oké, de vajon mi kéne ahhoz, hogy igazán ütős legyen az önéletrajzod? Hogyan írhatnál jobbat, profibbat, és hogyan érheted el azt, hogy ne csak azokra az állásokra tudj pályzni, mint mindenki más, akkor jó hírem van, mert pontosan ezekben a kérdésekben fogok segíteni Neked a következő élő, ingyenes, online mini-tréningemen! Gyere és csatlakozz Te is, itt részleteiben elmagyarázom Neked a Gerilla Önéletrajz fortélyokat!
A tréningen beszélek arról is, hogy mi az önéletrajzod legfontosabb célja (nem az, hogy összefoglald a szakmai tapasztalatokat, hanem valami egészen más), és azt is megmutatom, hogy mi az a kulcsfontosságú lépés, amit mindenképp meg kell tenned (és sajnos a legtöbben kihagyják) az önéletrajzírás előtt, hogy célba érj. Az előadásom ingyenes, de regisztrációhoz kötött, itt tudsz jelentkezni. ››
Hozzászólások
Egyetértesz? Tiltakozol? Szólj hozzá a témához!
A hozzászóláshoz kérlek használj teljes nevet és várjuk kulturált hozzászólásaidat legyen az akár egyetértő, vagy akár kritikus.
Elmondok egy történetet. 2020.06 hóban beadtam egy Céghez az Önéletrajzom.
Nem kaptam választ. Majd 2021. 01. ban hívott a cég. Elmentem az állás interjúra.
Feladták a hirdetést kb. 2 hétre, de az is lehet, hogy 1 hétre.
Nem engem választottak.
Korrektek vagy sem?
Jó reggelt kívánok.Az én végzettségem,gyógyszertári szakasszisztens. 2001 ben munkába menet balesetért. Nem ismerték el a Vajda Péter utcában,hogy üzemi baleset. 2007 óta levoltam százalékolva.2019 októberétől nyugdíjas vagyok. De ,mivel kell a pénz ,olyan helyet keresek,ami nekem jó.