Csüggedt álláskeresők: Dehát az én helyzetem speciális…
„Biztosan jók a módszereid, és más fel tud velük készülni az álláskeresésre, de az én helyzetem más.” – Ha annyi tábla csokim lenne ahányszor ezt a mondatot hallottam álláskeresőktől, akkor már édességboltot nyithatnék. :) A viccet félretéve, szerinted miért gondolja a legtöbb ember, hogy az ő helyzete speciális?
Pár hetes sztori: személyes tanácsadásra jelentkezett be egyik ügyfelem, aki korábban 5-6 cégnél is dolgozott ügyvezetőként. Termelő cégnél, kereskedelmi cégnél, szolgáltató vállalatnál, szóval kb. a létező összes területen. Egyeztetünk, beszélgetünk előzetesen telefonon, mire mondja, hogy előre szól, hogy az “ő helyzete más”, és nem biztos benne, hogy hasznosítani tudná a módszereinket. “Miért? Cégvezetés és cégvezetés között olyan óriási a különbség? Alapvetően nem ugyanazokat az elveket követed?” – kérdeztem vissza.
Mindenki azt gondolja magáról, hogy az ő problémája egyedi
Nemrég jártam egy konferencián, ahol a következő szlogen volt kivetítve a színpadra: “Az én cégem más!”
A szakembereknél pontosan ugyanezt látom: a legtöbb ember meg van arról győződve, hogy az ő helyzete bonyolultabb, speciálisabb, mint másoké, ezért aztán nála úgyse működnének a másoknál bevált álláskeresési technikák.
- “Én nem beszélek nyelveket.”
- “Nekem nincs diplomám.”
- “Vidéken ezek a technikák nem működnek.”
- “6 év Gyesről visszatérve az én helyzetem más.”
- “58 évesen nincs az módszer, amivel találnék jó állást.”
13 éve vagyok karrier-tanácsadó, évente kb. 200 személyes konzultációt vezetek, 2-3 000 ember jön el a tréningjeinkre, és minimum 500 álláskeresővel beszélek telefonos konzultáción/év, megnyugtatásképp mondom: a te helyezeted sem lehet annyira más!
Magyarországon 5 millió munkavállaló van
Rengetegen dolgoznak multinál, sokan mások KKV-nál. A nők többsége évekre kiesik a munkából, többségük 4-5-6 évet otthon marad gyereknevelés miatt. Rengetegen mennek el és jönnek haza külföldről, és egy teljesen másik országból és szakmából érkezve keresnek állást. Nagyon sok a pályaelhagyó, a közszférából a versenyszférába igazoló és fordítva…
Nem sorolom, hidd el nekem, nem igazán van olyan, hogy az én helyzetem más.
A Gerilla Önéletrajz Műhely pályafutása alatt egyetlen egyszer találkoztam olyan álláskeresővel, akinek a helyzetére én is azt mondtam, hogy ez valóban speciálisabb. Az illető úr hajóskapitány volt, kizárólag külföldön hajózott, nagy tengeri hajótársaságoknál, és szeretett volna Magyarországon elhelyezkedni. Na, az ő esetére valóban azt mondtam, hogy más, mert kicsit másképpen működik ez a szegmense a munkaerőpiacnak. Ennek ellenére még ő is tudta hasznosítani a módszereinket, és 2 hónap alatt kiváló állást talált.
Ne keress kifogást!
Az egyik Gyesről visszatérő Karrier Klubtagunktól kaptam múltkor ezt az üzenetet:
“Köszönöm András a tréningedet, teljesen más szemléletbe helyezte nálam az álláskeresést. Nem futok ezután felesleges köröket, és olyan jó volt látni, hogy rajtam kívül mások is végigjárták már sikerrel ugyanezt.”
Na, hát nagyjából ez a valóság. Nem vagyunk egyedül. Az emberek élete nagyon hasonló mintázatokat követ. Épp ezért vallom azt, hogy a legtöbb esetben felesleges egyedi megoldásokat keresned. Keress inkább módszereket, olyat, ami már másoknál is bevált, amiről tudod, hogy működik, és azt igazítsd a saját helyzetedre.
A Gerilla Karrier Hack módszert például te is minimális (de tényleg a legminimálisabb) képzelőerővel könnyedén adaptálhatod a saját helyzetedre. Ha érdekel, mi ez a módszer pontosan, hogyan léphetnél szintet a munkádban, hogyan kereshetnél többet anélkül, hogy vezetői pozíciókra pályáznál, és hogyan biztosíthatod be magad a munkaerőpiacon a következő 2-3 évben, akkor gyere és csatlakozz a csütörtök esti ingyenes, online előadásomhoz. A mini tréning új, ingyenes, ahol a valaha volt legsikeresebb karrier hack módszerünket fogom megtanítani neked. Itt tudod elkérni hozzá a linket. ››
Ahhoz, hogy valódi előrelépést tudj elérni a pályádon, és a helyedre kerülj, mindenekelőtt ki kell venned a szótáradból, hogy “az én helyzetem más”! Mert ez csak védekezés és kifogás, ezt ugye te is tudod?
Védekezés, mert megmagyarázod vele magadnak a korábbi álláskeresési sikertelenségeket, és egyben egy jó kifogás arra, hogy felmentsd magad a munka és a segítségkérés alól. Szerintem ezt ne tedd! Használd bátran a segítségemet, ismerd meg, hogy mitől működnek több ezer álláskeresőnél a Gerilla módszerek! Várlak szeretettel az előadáson!
Hozzászólások
Egyetértesz? Tiltakozol? Szólj hozzá a témához!
A hozzászóláshoz kérlek használj teljes nevet és várjuk kulturált hozzászólásaidat legyen az akár egyetértő, vagy akár kritikus.
Kedves András! Sokat tanultam a cikkeidből, és mint kezdő Teleház vezető hasznosíthattam a segítséget kérő ügyfeleim önéletrajz írásában, felkészíthettem Őket az interjúra. Ennek már több mint 10 éve. Iránymutatásod tovább kamatoztathattam mint DJP mentor, és könyvtáros is. Egyedül a saját ügyemben nem tudok dűlőre jutni. Sajnos főnök és főnök között hatalmas vízválasztó van. Mióta új polgármester a főnököm, a munkahelyi stressz hatványozottan rányomja bélyegét a mindennapjaimra (mint minden beosztottjáéra). Keresem a lehetőséget, hogyan tovább? És itt jön a DE. Cikkedben említed az 55 éves munkavállalót, én meg nem tudok jelenleg mit kezdeni a 60 évemmel. Vajon kell valakinek szerteágazó tapasztalatom? Kamatoztatni szeretném mindazt, amit eddig szívvel-lélekkel elsajátítottam. Régi mondás: a jég hátán is megélek. Viszont én már le szeretnék jönni a jég hátáról, az örökös minimálbért meghaladó összeget kiérdemelten látni a bevételeimen, újra emberi hangot hallani főnökömtől. Tisztelettel egy lelkes követőd. További szép napot kívánok!