Baráth András a Kossuth Rádió Napközben c. adásában
2018. február 6-án a Kossuth Rádió Napközben című műsorának stúdióvendége voltam. Ujhelyi Zoltán műsorvezetővel és két további szakertő vendéggel többek között arról beszélgettünk, hogy miért van az, hogy a papíron egyre csökkenő munkanélküliség ellenére rengeteg álláskereső mégis több, mint 1 évig nem tud elhelyezkedni.
A tartalmas félórás műsor alatt szóba kerültek az alábbiak:
- Melyik az a korosztály, amelyik nehezebben talál munkát, és ki tud elhelyezkedni könnyebben?
- Milyen esélyei vannak a 45-50 év feletti álláskeresőknek?
- Mi szükséges ahhoz, hogy kapósabbak legyünk a munkaerőpiacon?
- Mely szakmákban elengedhetetlen, hogy átgondolt stratégiával vágjunk bele az álláskeresésbe?
- És mit tehetünk azért, hogy reálisan lássuk magunkat a munkaerőpiacon?
Számomra is érdekes volt az adás, és különösen örülök annak, hogy a műsor másik két szakértője – Csaposs Noémi, a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének elnöke és Mártis István, a piacvezető álláspotál, a Profession.hu értékesítési igazgatója – révén sikerült egy viszonylag teljes képet adnunk a témában.
Örülök, hogy az ő véleményüket is megismerhettem, kiváltképp pedig annak, hogy nagyon hasonlóképp látjuk a 45-50 év feletti álláskeresők helyzetét, és a sikeres elhelyezkedésük szempontjait.
Klikk a lejátszóra és hallgass bele a beszélgetésbe:
Hozzászólások
Egyetértesz? Tiltakozol? Szólj hozzá a témához!
A hozzászóláshoz kérlek használj teljes nevet és várjuk kulturált hozzászólásaidat legyen az akár egyetértő, vagy akár kritikus.
Kedves András!
Azt kell, hogy mondjam: remek pr dumát nyomtatok el a rádióban. Leginkább a Csaposs Noémi és Mártis István. Szerintem halvány lila gőzük nincs a magyar valóságról. A statisztikai adatok hangoztatása a hírekbe való, nem egy ilyen műsorba.
A magyar oktatási rendszer használhatatlan tudással ruházza fel a tanulókat, nincsenek gyakornoki állások, nincs mentorálás. A felnőttképzés szintén nem a piaci igényekre alapozva szervezi a képzéseket. Nincs karrier rendszer, nincs ágazati információs rendszer. Végül, a fizetések siralmasak (nem statisztikai, hanem a mindennapi élet szemszögéből). Bizonyára rengeteg ellenpélda van, hiszen nagyon sokan nagyon szuper életet élnek, de a mai Magyarországon alkalmazotti szférában nem lehet normális életszínvonalon élni.
Köszönöm a figyelmed.
Üdvözlettel:
Zsolt
Használható tudás hiányához egyetlen példa.
Érettségizett gyerek nem tudja kinyitni a kapcsos iratfűző mappát és elkezdi feszegetni a fémből készült belső záró-nyitó szerkezetet, amitől az elgörbül és használhatatlanná válik.
Mire erővel kinyitja, minden ki is hullik belőle örökre.
Tudom , nem minden érettségizett gyerek lesz irodista, de azért nagy valószínűséggel a munkahelyén kell majd rendezgetnie a saját papírjait.
És még erre is alkalmatlan.
Mire lesz akkor használható? Miközben nyugat európai bérekről álmodik, de a windows-os alapprogramokon túl semmiben sem tud egy lépést sem tenni és még a dossziét is tönkre teszi...